Emanuel A. Petersen
f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948
2419/142
Emanuel A. Petersen: "Midnat, Vaigattet". Sign. Em AP. Olie på lærred. 22 x 28.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2422/19Lyngby
Emanuel A. Petersen: Et skib og en isbjørn i snestorm. 1924. Sign. Em. A. P. Olie på lærred. 100 x 70.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud: