2421/745
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Rare Wood”. Cirkulært fad/skærebræt af massiv wengé med indlæg af teak. Udført hos Nissen, Langå. D. 39. H. 3.
Litteratur: Dansk Designs brochure ca. 1961.
Proveniens: Richard Nissens private samling.
Almindelig brugsslitage.
Eftersyn
I
Aarhus
Vurdering
823958 |
Levering