2421/120
Samling grønlandske figurer af udskåret ben og rensdyrtak i form af fangere, diverse dyr, harpun og halskæde af skind med amulet af ben. 20. årh. Figurer H. 3–12. Harpun L. 23. (12)
En figur med løs fod. En fanger med afslag på sokkel.
Vurdering
Hammerslag
23 bud
926523 | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
804502 | ||
926523 |