2420/241
Hans Friis (f. Hobro 1839, d. Orenæs 1892)
Fra en lysning i en skov, i baggrunden udsig til havet. Sign. H. Friis. Olie på lærred. 25×28.
Undersøgt i ramme. Behov for let overfladerensning.
Vurdering
Hammerslag
49 bud