Oscar Björck (f. Stockholm 1860, d. sst. 1929)
Portræt af doktorinde K. Walter. 1885. Sign. Oscar Björck. Olie på træ. 81×33.
Behov for let overfladerensning. Let buet træplade. Enkelte retoucheringer.
816307 |