2420/233
Ubekendt maler, 18. årh.
En videnskabsmand undersøger nogle knogler. Usigneret. Olie på træ. 18,5×15.
Krakeleringer samt enkelte overfladiske ridser. Behov for let overfladerensning.
Vurdering
Hammerslag