2420/869
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
Tre høje vaser af stentøj, hvoraf to modelleret som kander. Dekoreret med hhv. blå og brune glasurer. Sign. CHS. Udført og mærket hos Rörstrand, Sverige. H. hhv. 16,5, 23,6 og 28,9. (3)
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Blåglaseret vase med hårrevne fra øverste kant og ca. 6 cm nedad.
Vurdering
Hammerslag
2 bud
848824 | ||
823958 |