2421/​800

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Stor abe af patineret teak og limbatræ. Bevægeligt hoved, arme og ben. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Denmark, Copyright. H. 48.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte mindre stødmærker. En hånd med limet revne.

Eftersyn
I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
1136827 4.600 DKK
1036359 4.400 DKK
1136827 4.200 DKK
936764 4.000 DKK
1136827 3.800 DKK
981466 3.600 DKK
1136317 (Autobud) 3.400 DKK
1100635 3.200 DKK
1136317 3.000 DKK
Levering

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK