2421/192
Pauline Alaufesen (f. 1932, d. 1987)
Grønlandsk kajakmodel samt figur af udskåret træ, signeret PA. L. 59 cm. H. 21 cm. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag