2421/31
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
“Gamle Piletræer ved en Indsø”. Sign. C. F. Aagaard. Olie på lærred. 42×61.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 815, 2008 nr. 657.
Få, minimale afskalninger samt krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer. Lærredet bør strammes let op.
Vurdering
Hammerslag