2420/145
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Marklandskab under blå himmel, i baggrunden en kirke. Sign. Exner 43. Olie på papir monteret på malepap. 15×31.
Minimalt papirtab i nederste højre hjørne. Mindre retouchering langs øverste kant. En let overfladerensning anbefales.
Vurdering
Hammerslag
20 bud
23380 (Autobud) | ||
272006 | ||
23380 (Autobud) | ||
1036003 | ||
23380 (Autobud) | ||
1036003 | ||
23380 (Autobud) | ||
1036003 | ||
23380 | ||
1036003 | ||
272006 (Autobud) | ||
1036003 | ||
272006 (Autobud) | ||
1036003 | ||
272006 (Autobud) | ||
1036003 | ||
272006 | ||
1036003 | ||
1152900 | ||
1036003 |