2420/​145

Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)

Marklandskab under blå himmel, i baggrunden en kirke. Sign. Exner 43. Olie på papir monteret på malepap. 15×31.

Minimalt papirtab i nederste højre hjørne. Mindre retouchering langs øverste kant. En let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

20 bud

Tidspunkt Byder Bud
23380 (Autobud) 3.200 DKK
272006 3.000 DKK
23380 (Autobud) 2.900 DKK
1036003 2.800 DKK
23380 (Autobud) 2.700 DKK
1036003 2.600 DKK
23380 (Autobud) 2.500 DKK
1036003 2.400 DKK
23380 2.300 DKK
1036003 2.200 DKK
272006 (Autobud) 2.100 DKK
1036003 2.100 DKK
272006 (Autobud) 1.850 DKK
1036003 1.800 DKK
272006 (Autobud) 1.750 DKK
1036003 1.700 DKK
272006 1.650 DKK
1036003 1.600 DKK
1152900 1.550 DKK
1036003 1.500 DKK