2421/603
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
“Rosa Konkylie”. Serveringsskål af porcelæn, dekoreret med lys rosa glasur. Tryksign. monogram, 14178. Kgl. P. H. 6,5. Diam. ca. 30.
Få overfladeridser. Smuds på undersiden.
Eftersyn
I
Lyngby
Vurdering
7 bud
1080873 | ||
1098901 | ||
987475 | ||
1098901 | ||
1080873 | ||
1098901 | ||
945943 |
Levering