2417/396
Ubekendt kunstner, 20. årh.
“Le Venus noire”. Skulptur af patineret zink. Stemplet Royal Alfa Metal. H. 21.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud