2420/284
Skål af hamret sølv dekoreret med perlestaff samt bølget mønster i let relief. Guardein Christian Frederik Heise, 1920. Vægt ca. 475 g. Diam. 19,5. H. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
14 bud