2420/​991

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Tre aber af patineret teak og limbatræ. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. ca. 19. (3)

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. En abe med afslag på “øre” samt synlig lim ved hænder og fødder. En anden abe med uoriginale, løse elastikker ved arme.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

35 bud

Tidspunkt Byder Bud
324654 4.800 DKK
926239 4.600 DKK
324654 (Autobud) 4.400 DKK
926239 4.400 DKK
324654 (Autobud) 4.200 DKK
926239 4.000 DKK
324654 (Autobud) 3.600 DKK
926239 3.400 DKK
324654 (Autobud) 3.200 DKK
926239 3.000 DKK
324654 2.600 DKK
926239 (Autobud) 2.500 DKK
324654 2.400 DKK
926239 2.300 DKK
324654 (Autobud) 2.200 DKK
926239 2.100 DKK
324654 (Autobud) 1.850 DKK
926239 1.800 DKK
324654 (Autobud) 1.750 DKK
861902 1.700 DKK
324654 (Autobud) 1.650 DKK
861902 1.600 DKK
324654 (Autobud) 1.550 DKK
861902 1.500 DKK
324654 1.450 DKK
811522 1.400 DKK
861902 (Autobud) 1.350 DKK
831283 1.350 DKK
861902 1.300 DKK
831283 1.250 DKK
861902 1.200 DKK
807890 1.150 DKK
802930 1.100 DKK
909545 1.050 DKK
1062341 1.000 DKK