Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)
Legende børn i en sandkasse. Sign. Luplau Janssen 1924. Olie på lærred. 61×70.
Lærredet er dubleret. Enkelt reparation samt enkelte mindre afskalninger.