2419/221
Herman Alfred Wahlberg (f. Stockholm 1834, d. Tranås 1906)
Klippeparti med en lille sø. Sign. Alf. Wahlberg. Olie på malepap. 42×35.
Enkelte mindre retoucheringer.
Vurdering
Hammerslag