Hans Henrik Jantzen (f. Vesterladen ved Nørresundby 1857, d. New York 1897)
Parti fra Dyrehaven, i baggrunden indgangen med de røde porte. Sign. Hans Jantzen 1888. Olie på lærred. 44,5×38,5.
Let overfladerensning anbefales.
1157057 |