2421/25
Jørgen Roed (f. Ringsted 1808, d. København 1888)
Kunstnerens hustru med to børn. Sign. Roed 1848. Olie på lærred. 54×49. Oval.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 263, 1971 nr. 645.
Mindre krakeleringer. Mindre stødmærke i øverste højre hjørne med afskalninger. Mindre roucheringer.
Vurdering
Hammerslag
2 bud
806902 | ||
1004154 |