2420/600
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
“Grand Prix”. Seks middagsknive med skafter af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Formgivet 1938. L. 20. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte mindre buler på hule skafter.
Vurdering
Hammerslag